S2000 z USA silnik błąd opisu ?

Zagadnienia ogólne

S2000 z USA silnik błąd opisu ?

Postprzez JaDeM » 2019-11-16, 13:37

Cześć
Interesuje się zakupem S2000 z ameryki i na aukcji z iaai są chyba błędne opisy silników 2.0L I4 FI DOHC F oraz 2.0L I4 FI SOHC F linki poniżej.
https://www.iaai.com/pl-pl/VehicleDetai ... ecent=true
Ze znalezionych informacji wydaje mi się że wszystkie silniki z s2000 były na 2 wałkach więc to chyba pomyłka ale zastanawia mnie od razu dlaczego ten z oznaczeniem silnika SOHC ma rzeczywistą wartość pieniężna prawie połowę niższa niż ten z DOHC (ok 8k $ do 16).
Druga sprawa to odnośnie samego kupna i sprowadzenia czytałem wątek o kupnie w FAQ i przyjmując 3k $ jako cenę kupna na aukcji, sprowadzeni wychodzi mi ok 36 tyś PLN pod dom bez naprawy czy jest to poprawnie obliczony koszt czy może gdzie się pomyliłem ?
Napisze jeszcze do poleconej osoby która miałaby mi kupić Honde aby ona wyliczyła łączny koszt ale chciałbym uzyskać z forum jak najwięcej informacji odnośnie na co zwracać uwagę przy wyborze uszkodzonej sztuki. Lepiej kupić coś co jest po powodzi czy coś walniętego od przodu czy tyłu jakie wgl były by koszta naprawy bo jeżeli wyjdą w okolicy 50 k (wiem zależy to od stanu rozbicia) to chyba wole kupić coś w kraju...
Jak ktoś ma chwile czasu niech opisze jak to dokładnie wygląda.
Pozdr
JaDeM

Re: S2000 z USA silnik błąd opisu ?

Postprzez Karol » 2019-11-16, 18:13

JaDeM napisał(a):Interesuje się zakupem S2000 z ameryki i na aukcji z iaai są chyba błędne opisy silników 2.0L I4 FI DOHC F oraz 2.0L I4 FI SOHC F

Dla mnie to błąd w opisie.
JaDeM napisał(a):zastanawia mnie od razu dlaczego ten z oznaczeniem silnika SOHC ma rzeczywistą wartość pieniężna prawie połowę niższa niż ten z DOHC (ok 8k $ do 16).

Zapewne dlatego że koszt naprawy tej za 8k oszacowali wyżej. Sama licytacja zweryfikuje ceny.
JaDeM napisał(a):Druga sprawa to odnośnie samego kupna i sprowadzenia czytałem wątek o kupnie w FAQ i przyjmując 3k $ jako cenę kupna na aukcji, sprowadzeni wychodzi mi ok 36 tyś PLN pod dom bez naprawy czy jest to poprawnie obliczony koszt czy może gdzie się pomyliłem ?

Powinno tyle wyjść, tylko czy za 3k da rade kupić egzemplarz z niskim kosztem naprawy?
JaDeM napisał(a):Lepiej kupić coś co jest po powodzi czy coś walniętego od przodu czy tyłu jakie wgl były by koszta naprawy bo jeżeli wyjdą w okolicy 50 k (wiem zależy to od stanu rozbicia) to chyba wole kupić coś w kraju...
Jak ktoś ma chwile czasu niech opisze jak to dokładnie wygląda.

Jak się nie ma osoby która dobrze zweryfikuje uszkodzenia to kupowanie kota w worku, ja tak zrobiłem i nie narzekam, mam to czego się spodziewałem. W zalanym aucie mogą być tylko wykładziny do wymiany albo cały układ napędowy z elektroniką, więc to należało by zweryfikować oglądając dany egzemplarz – lub w ciemno zaufać niskiej wycenie szkody i opisie Run & Drive. Patrząc na zdjęcia sam zaryzykował bym wybór srebrnej, z tyłu nie widzę uszkodzeń blacharskich, ale z drugiej strony wycena naprawy skądś się wzięła. Zastanawia też dlaczego pokrywę cewek ktoś wymienił na tą z F22 - chodziło o wygląd czy coś więcej było kombinowane?
Karol
Klubowicz 4k rpm

Rocznik S2000: 2002
Wersja: AP1

Postprzez Karol » 2019-11-16, 21:32

Karol napisał(a): Patrząc na zdjęcia sam zaryzykował bym wybór srebrnej, z tyłu nie widzę uszkodzeń blacharskich

PS * Pisałem to jako laik :roll: zresztą ze zdjęć wiadomo że nie ma co oceniać uszkodzeń.
Karol
Klubowicz 4k rpm

Postprzez carlos » 2019-11-17, 11:10

JaDeM napisał(a):Interesuje się zakupem S2000 z ameryki i na aukcji z iaai są chyba błędne opisy silników 2.0L I4 FI DOHC F oraz 2.0L I4 FI SOHC F linki poniżej.
Ze znalezionych informacji wydaje mi się że wszystkie silniki z s2000 były na 2 wałkach więc to chyba pomyłka ale zastanawia mnie od razu dlaczego ten z oznaczeniem silnika SOHC ma rzeczywistą wartość pieniężna prawie połowę niższa niż ten z DOHC (ok 8k $ do 16).Pozdr

To błąd w opisie aukcji, oba auta mają ten sam silnik.

JaDeM napisał(a):Druga sprawa to odnośnie samego kupna i sprowadzenia czytałem wątek o kupnie w FAQ i przyjmując 3k $ jako cenę kupna na aukcji, sprowadzeni wychodzi mi ok 36 tyś PLN pod dom bez naprawy czy jest to poprawnie obliczony koszt czy może gdzie się pomyliłem ?

Dla porównania, ja zapłaciłem na aukcji za auto więcej niż Ty podajesz, a drugi koszt wyszedł mi mniejszy o parę tysi.

JaDeM napisał(a):Napisze jeszcze do poleconej osoby która miałaby mi kupić Honde aby ona wyliczyła łączny koszt ale chciałbym uzyskać z forum jak najwięcej informacji odnośnie na co zwracać uwagę przy wyborze uszkodzonej sztuki. Lepiej kupić coś co jest po powodzi czy coś walniętego od przodu czy tyłu jakie wgl były by koszta naprawy bo jeżeli wyjdą w okolicy 50 k (wiem zależy to od stanu rozbicia) to chyba wole kupić coś w kraju...

Osoba, która dla mnie sprowadzała auto, w ogóle nie bierze pod uwagę, żadnego auta po powodzi - jego zdaniem za duża szansa na "minę". Nie ma różnicy, z której strony uderzone, ważne jest czy masz dobrego blacharza/lakiernika i ile będą kosztować części+naprawa. Mnie wyszła mniejsza kwota, niż ta o której piszesz.
KA9, AF01 & AP1
carlos

Rocznik S2000: 2003

Postprzez JaDeM » 2019-11-18, 19:10

Wiadomo że auto po powodzi może być dużą miną dlatego raczej bd szukał coś uderzonego z tym że wydaje mi się że uderzony przodem bd łatwiejszy w naprawie niż pocałowany od tyłu. Rozumiem że części takie jak zderzaki, błotniki, lampy są dostępne na naszym rynku czy to w ASO czy z drugiej ręki ?
A właśnie czy nie bd taniej kupić takie części z USA ?
Kolejna sprawa to silnik wiadomo że nikt nie jeździ tym tak jak dieslem i pytanie jak bardzo mogą one być zużyte przy przebiegach ok 200 k ? Czytałem coś o panewkach oraz pukających sprężynach czy to problem każdego z silników czy zależy od stylu jazdy, wymian oleju ? Aktualnie posiadam EJ2 z silnikiem B16A który łyka olej w ilości kwalifikującej go do remontu i jak to jest z silnikami F-serii też występuje tam zużycie pierscieni oraz owalizacja cylindrów ?
Rozumiem że po sprowadzeniu najlepiej byłoby skontrolować stan panewek przed użytkowaniem oraz pełny przegląd płynów.
I pytanie na której wersji się skupić AP1 czy AP2 nie ukrywam że to bd moje drugie auto z tylnym napędem (po maluchu :D więc raczej pierwsze) więc nie chciałbym wpaść do pierwszego rowu tak więc czy ten system kontroli jazdy w AP2 na coś się przydaje czy to tylko takie spełnienie wymogu prawnego ?
Ogólnie chodzi mi oto aby wiedzieć na co się przygotować po naprawie blacharskiej która ma wpływ tylko na efekt wizualny.
Chodzi mi po głowie FN2 ale gdy zobaczyłem że w podobnych pieniądzach można mieć s2k to zacząłem się interesować tematem.
Piszcie co was spotkało z opisanych problemów i czy faktycznie warto wydać nie mało pieniędzy na to cudo na 4 kołach :)
JaDeM

Postprzez Karol » 2019-11-18, 19:54

JaDeM napisał(a):czy faktycznie warto wydać nie mało pieniędzy na to cudo na 4 kołach :)

Pytasz na forum osoby które kupili to auto - co mają napisać? Sam musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie. Przed decyzją polecam przeczytać viewtopic.php?f=13&t=6546
Nie wszystkie AP2 mają "ESP". Odnośnie silnika (znów opinia laika), jest bardziej wrażliwy na zaniedbania niż wolnoobrotowe, a on sam jak i naprawy są drogie (ok 12k zł).
Karol
Klubowicz 4k rpm

Powrót do Ogólne