Softtop szyba

Karoseria, softtop,hardtop

Softtop szyba

Postprzez tomek_929 » 2018-12-07, 10:50

Na sezon 2017 postanowiłem zainwestować w nowy dach. W związku z tym, że chciałem zachować oryginalny wygląd wybrałem dach z szybą PCV (moje auto jest z 2001 roku).
Krótko po montażu okazało się, że szyba nie załamuje się tak fajnie jak ta którą posiadałem wcześniej (foto poniżej). Zgłosiłem to osobie, która montowała mi dach, a ta zgłosiła to do producenta.
Zapewniono mnie, że dach musi się wysezonować na słońcu i będzie ok. Mijały tygodnie miesiące poprawy brak. Oczywiście za każdym razem poprawiam dach ręcznie, żeby ten układał się w pożądany sposób, ale mam już tego dość.
Nie po to mam elektrycznie składany dach, żeby za każdym razem wysiadać, żeby go poprawiać. Olanie tematu spowoduje to, że szyba będzie wyglądała coraz gorzej, aż w końcu powstanie dziura.
Dodatkowo w minionym sezonie dotarłem do informacji, że ze starego dachu należało wyciąć listwy usztywniające i wsunąć, je w nowy dach. Zrobiłem to jednak nie przyniosło to poprawy – mam wrażenie, że dach nauczył się już swojego kształtu po 2 sezonach użytkowania.
Wielokrotne próby zgłaszania reklamacji u producenta i dystrybutora nie przynoszą pozytywnych skutków. Stanowisko jest takie szyba PCV może załamywać się w sposób dowolny.
I tu moje pytania:
1. Czy ktoś z Was miał kiedyś taki problem (jak sobie z tym poradził?)
2. Czy macie pomysł jak powinienem podejść do tematu? Generalnie jestem na straconej pozycji, bo kasę zapłaciłem – oni na początku mówili, że będzie ok, teraz piszą, że tak ma być, zero propozycji rozwiązania problemu
3. Czy Waszym zdaniem moja reklamacja ma podstawy ?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
tomek_929

Re: Softtop szyba

Postprzez GS MIKE » 2018-12-12, 11:34

muszą to wszyć jeszcze raz ,już na pierwszy rzut oka widać że szyba jest źle wszyta na środku ,za mocny naciąg prostuje w tym miejscu plexi .
ps. pomimo rocznika ,ja bym wszył szkło
GS MIKE

Rocznik S2000: 2002
Wersja: AP1

Re: Softtop szyba

Postprzez wiewioor » 2018-12-12, 14:14

GS MIKE napisał(a):ps. pomimo rocznika ,ja bym wszył szkło

Dokładnie Tak. Zmiana tylko na plus a i na wartości nie straci czy ogólnym oczekiwaniom dla OEM`owego auta, ale niestety teraz wszycie szkła jest niemożliwe z uwagi na różnicę wielkości okna szybowego.

A odpowiadając na twoje pytanie:

tomek_929 napisał(a):Czy Waszym zdaniem moja reklamacja ma podstawy ?

Podstawy do reklamacji pewnie są, z uwagi na złe wykonanie lub zły montaż. Natomiast musisz zdawać sobie sprawę, że może się to wiązać z koniecznością ściągnięcia całego softopa wysyłania go do producenta. On może (tak jak zresztą pisałeś) nie uwzględnić reklamacji, a wtedy pozostaje wyłącznie droga sądowa, co wiąże się z dodatkowymi kosztami (które nie wiadomo czy się zwrócą).
Obrazek
wiewioor

Rocznik S2000: 2003
Wersja: AP1

Powrót do Nadwozie