prośba o radę - lepiej kupić LHD czy RHD+przekładka?

Karoseria, softtop,hardtop

prośba o radę - lepiej kupić LHD czy RHD+przekładka?

Postprzez torand » 2017-02-06, 01:58

Witam,

chcę w tym roku kupić S2k. Obserwuję ceny i wychodzi mi, że w UK są dużo tańsze.
Mam jednak pytania jak to jest z tą przekładką. Będę wdzięczny za info / opinie:

1. jaki jest koszt przekładki? Ile kosztują części i ile robocizna (ja się tego nie podejmę)
2. o co chodzi ze zmianą VIN? czy to ma wpływ na sprawy formalne (rejestracja, opłaty, badania techniczne, itp)?
3. jak auta po przekładce są potem odbierane na rynku? planuję pojeździć co najmniej kilka lat, o ile nie dłużej, ale chcę mieć niespodzianek przy ewentualnej sprzedaży...
4. jakieś inne + i -?

Dzięki!
torand

Re: prośba o radę - lepiej kupić LHD czy RHD+przekładka?

Postprzez Piotrulec » 2017-02-06, 09:17

zmiana nr VIN to przestępstwo , w S2000 żeby zrobić przekładkę trzeba wyciąć i wspawać całą płytę grodziową między silnikiem, a kabiną.
Dla mnie jest to już tak poważna ingerencja w auto, że osobiście nie zdecydował bym się na zakup takiego auta , tym bardziej że nie da się tego elementu wstawić zgodnie z technologią producenta.
Obrazek
Piotrulec

Postprzez asmo » 2017-02-06, 10:10

Angol przełożony na Europę to nigdy nie będzie dla mnie pełnoprawne auto, tylko zawsze jakaś wydumka.
A ten patent z vinem to już całkiem nie rozumiem.
Dołożyć pare groszy i szukać Europejczyka, lepsza inwestycja patrząc w przyszłość
asmo

Postprzez GS MIKE » 2017-02-06, 20:46

Wstawiłem ścianę grodziewą do Anglika , nie wpływa to w żaden sposób na konstrukcję samochodu , jest to element wymienny , do kupienia normalnie w aso , lecz cała przeróbka to nie tylko ściana i kolumna kierownicza , instalacja w w praktycznie całym samochodzie jest inna , nawet ta w bagażniku , wiele elementów wnętrza jest inne , nawet takie pierdoły jak osłony przeciwsłoneczne , koszt takiej przeróbki to 10.000zl pod warunkiem że to przedlift , polift można liczyc nawet 15k
Jeśli ktoś myśli ze zrobi taniej bo jest blacharzem /lakiernikiem i ma części to się grubo myli , to nie jest passat , ogólnie nie polecam takiego zabiegu , chyba że samochód ma byc to sportu.
Ps. Numer VIN zostaje uk
GS MIKE

Rocznik S2000: 2002
Wersja: AP1

Postprzez torand » 2017-02-06, 22:12

Dzięki za odpowiedzi. To wyjaśnia dla mnie sprawę - nie ma sensu się bawić jak to taki koszt i poziom komplikacji.
torand

Postprzez MugenSpoon » 2017-02-07, 21:14

Koszt Ci pewnie wyjdzie licząc zakup auta podobny do zakupu Europejczyka a gdzie jeszcze rzeczy serwisowe robione po zakupie a dalej będzie to tylko "anglik" po przekładce za którego nikt nie zapłaci tyle co za europejczyka chyba, ze ktoś będzie próbował zataić ten fakt
MugenSpoon

Powrót do Nadwozie