Centralny zamek - sygnalizacja otwarcia / zamknięcia

radio, elektryka, wnętrze i oświetlenie

Centralny zamek - sygnalizacja otwarcia / zamknięcia

Postprzez wiewioor » 2017-12-15, 21:18

Siema.

W moim samochodzie przy zamykaniu / otwieraniu - centralny zamek w żaden sposób nie sygnalizuje działania tj. nie ma ani żadnego sygnału dźwiękowego ani świetlnego (kierunkowskazy). Jedynie podczas otwierania, lampki w samochodzie koło lusterka wstecznego się zaświecają a to za mało podczas dnia. Jest to trochę denerwujące. Czy ktoś może znać przyczynę? Czy jest opcja na centralce włączenia sygnałów świetlnych? Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy ewentualnie ktoś wie które kable mogą odpowiadać za sygnał do kierunków?

Zaznaczam, że korzystam z OEM pilota, więc domniemam, że centralka jest również seryjna.
Obrazek
wiewioor

Rocznik S2000: 2003
Wersja: AP1

Re: Centralny zamek - sygnalizacja otwarcia / zamknięcia

Postprzez GS MIKE » 2017-12-16, 10:23

To nie ałdi, u nas zapala się tylko lampka w środku, ale jak chcesz mądry elektryk Ci to ogarnie , ja mam chłopaków od montażu alarmów w autach robią takie rzeczy, będę u nich dzisiaj mogę zapytać.
Po za tym mylisz się mówiąc że nie ma sygnału dźwiękowego, centralny zamek wydaje dzwięk zamykania mechanizmu .
Ps. Mrugnięcie świateł owszem ale sygnał dźwiękowy to już trochę wiocha
GS MIKE

Rocznik S2000: 2002

Postprzez wiewioor » 2017-12-16, 11:45

GS MIKE napisał(a):Ps. Mrugnięcie świateł owszem ale sygnał dźwiękowy to już trochę wiocha

Wcześniej napisałem,że nie mam ani dźwięku ani świateł (bo nie wiem jak było OEM`owo). Natomiast zależy mi na kierunkach.

GS MIKE napisał(a):To nie ałdi, u nas zapala się tylko lampka w środku,

Jak rozmawiałem z 2 osobami to u Nich były kierunki więc myślałem że to standard ;)

GS MIKE napisał(a):mylisz się mówiąc że nie ma sygnału dźwiękowego, centralny zamek wydaje dźwięk zamykania mechanizmu

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie jest on praktycznie niesłyszalny - nawet stojąc bezpośrednio przed drzwiami. Do tego stopnia, że zamykając zamek stojąc przy drzwiach muszę chwytać za klamkę bo nie słyszę siłowników.

GS MIKE napisał(a):ja mam chłopaków od montażu alarmów w autach robią takie rzeczy, będę u nich dzisiaj mogę zapytać.

Jeśli możesz - zapytaj.
Obrazek
wiewioor

Postprzez GS MIKE » 2017-12-16, 12:37

Z modułu centralnego zamka wychodzi sygnał do lampki wystarczy znalezc kontrolką i podpiąć np. pod pozycję , to wszystko jest pod deską więc wystarczy 30cm przewodu
GS MIKE

Rocznik S2000: 2002

Postprzez wiewioor » 2017-12-17, 17:42

Dzięki
Obrazek
wiewioor

Postprzez Piotrulec » 2017-12-17, 18:49

Ja kupiłem jakiś uniwersalny alarm który miał w opisie ze pasuje do hondy.
Montowałem sam , wciolem się tylko pod centralny zamek i światła awaryjne.
A ta centralka jakoś się z ECU skomunikowala i miga dioda na zegarach , migają kierunki i co najdziwniejsze to jak zostawię otwarty dach i zamknę auto to alarm się uruchamia po wsadzeniu ręki za szybę.
Wiec są jeszcze jakieś czujniki ruchu .
Obrazek
Piotrulec

Powrót do Audio i elektryka